Zarejestrowane sesje video

CHARLIE-CRP, czyli kolejne wyzwanie dla działów IT

Godzina:

11:00

Prowadzący:

Wojciech Maruniak, Esecure

Forma:

webinar

Cena:

bezpłatne

Do 15 kwietnia 2022 r. przedłużono obowiązywanie trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP) na terytorium całego kraju oraz drugiego stopnia alarmowego BRAVO na terenie województwa lubelskiego i podkarpackiego. Rozporządzenie w tej sprawie wydał Prezes Rady Ministrów, a decyzja ta wynika z rosnącego zagrożenia cyberatakami oraz wojną w Ukrainie. 

Charlie-CRP to trzeci, w czterostopniowej skali, stopień alarmowy, wprowadzany w sytuacji realnego zagrożenia planowanym zdarzeniem o charakterze terrorystycznym na obszarze państwa lub którego efekty mogą uderzać bezpośrednio w bezpieczeństwo Polaków lub instytucji poza granicami kraju, a także po potwierdzeniu wystąpienia tego typu incydentów. 

Decyzja o wprowadzeniu alarmu CRP skutkuje koniecznością wdrożenia przez organy publiczne i podmioty bezpieczeństwa szeregu działań przewidzianych ustawą. To również ważny sygnał dla firm i instytucji, które mogą stać się celem cyberataku ze względu na charakter ich działalności oraz funkcje w systemie gospodarczym państwa. 

W obliczu stale rosnącego zagrożenia, również ze strony obcych państw, które coraz częściej stosują cyberataki jako element prowadzenia działań hybrydowych i destabilizujących funkcjonowanie istotnych sektorów gospodarki, najbliższy Vtorek Technologiczny poświęcimy analizie obowiązków wynikających z wprowadzenia alarmu Charlie-CRP. Omówimy również efektywne metody przygotowania infrastruktury IT na ewentualność wystąpienia cyberataku.

Do udziału w webinarze zaprosiliśmy ekspertów Esecure odpowiedzialnych za wdrażanie narzędzia SecureVisio, w tym Wojciecha Maruniaka, który od 21 lat specjalizuje się w dziedzinie cyberbezpieczeństwa na poziomie organizacyjnym, biznesowym oraz technicznym. 


Vtorek Technologiczny, 12 kwietnia 2022 r., godz. 11.00.


Zobacz video

Obejrzyj bezpłatnie nagranie z webinarium

(naciśnij przycisk i przejdź do nagrania na YouTube)

Vtorek Technologiczny

to cykl bezpłatnych webinariów organizowanych przez inżynierów VECTO - jednej z najważniejszych spółek branży IT i ochrony danych w Polsce. Głównym założeniem spotkań jest prezentowanie innowacyjnych rozwiązań informatycznych, które mają realny wpływ na eliminację barier w rozwoju, optymalizację kosztów oraz budowanie przewag konkurencyjnych poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii.

"Vtorki technologiczne" to również okazja do wymiany doświadczeń oraz rozmowy o tym, jak bardzo świat informatyczny zmienił się w ciągu ostatniej dekady. Do dyskusji o wyzwaniach stojących przed polskimi firmami.

W kontekście tych zmian zapraszamy właścicieli, menedżerów, informatyków oraz wszystkich tych, którzy chcieliby rozszerzyć swoją wiedzę oraz udoskonalić swój biznes. Rejestracja oraz uczestnictwo w webinariach VECTO jest bezpłatne.

Zobacz archiwum »

Organizator

VECTO sp. z o.o. działa od 2008 roku. Łączymy kilkudziesięcioletnie doświadczenie kadry kierowniczej z potencjałem młodego zespołu, który rozumie realia rynku IT i wyzwania stojące przed firmami i instytucjami wobec dynamicznie zmieniającej się technologii.
VECTO posiada status PLATINUM PARTNER w programie partnerskim DELL EMC.

Dowiedz się więcej »