Obejrzyj bezpłatnie nagranie z webinarium
(naciśnij przycisk i przejdź do nagrania na YouTube)
Godzina: |
11:00 |
Prowadzący: |
Klaudyna Busza-Kujawska, Senior Presales Engineer w Flowmon Networks |
Forma: |
webinar |
Cena: |
bezpłatne |
Rosnąca skala cyberprzestępczości staje się poważnym problemem dla firm, instytucji i indywidualnych użytkowników komputerów na całym świecie. Problem coraz częściej występuje również w Polsce. Tymczasem, jak wynika z przeprowadzonego przez VECTO w 2017 r. badania „Cyberbezpieczeństwo i ochrona danych w polskich firmach", aż 61 proc. rodzimych przedsiębiorstw nie korzysta z usług specjalistów ds. bezpieczeństwa danych. To błąd, za który zapewne prędzej, czy później, część tych firm będzie musiała słono zapłacić.
Spośród wielu dostępnych na rynku, interesujących rozwiązań, które radykalnie zwiększają poziom zabezpieczenia danych, warto zwrócić uwagę na protokół NetFlow. Dzięki niemu, przy stosunkowo niewysokim koszcie inwestycji, otrzymujemy spore możliwości wykrywania nieprawidłowości w działaniu sieci, zarówno w kontekście jej utrzymania, jak i anomaliach związanych z naruszeniem bezpieczeństwa. Systemy analizy behawioralnej (NBA-Network Behavior Analysis) bazują na danych o ruchu sieciowym z NetFlow, dzięki czemu są w stanie zareagować na jeszcze nieznane i specyficzne zagrożenia, które nie posiadają odpowiadających im sygnatur. Systemem tego typu jest rozwiązanie FlowMon ADS (Anomaly Detection System), które zapewnia detekcję zagrożeń typu polymorphic malwares, ataków zero days, podejrzanych transferów danych, zmian zachowania czy różnych problemów operacyjnych i konfiguracyjnych.
Czy w kontekście współczesnych cyberzagrożeń można zautomatyzować analizę problemów w sieci i diagnostykę? Jakie możliwości daje standard IPFIX? I czy NBA to tylko chwilowy trend, czy też niezbędny już element systemu bezpieczeństwa? Odpowiedzi na te pytania udzieli nam gość specjalny kolejnego Vtorku Technologiznego - Klaudyna Busza-Kujawska, Senior Presales Engineer w Flowmon Networks.
Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu z nowoczesnymi technologiami – 14 listopada 2017 r., godz. 11.00.